Skip Navigation
 

Pytania i odpowiedzi na temat GWC

Kto jest najbardziej zainteresowany budową Gruntowych Wymienników Ciepła?

1. Instalatorzy kominków. Tymi samymi rurami, którymi kominek ogrzewa pokoje powietrzem, latem się je klimatyzuje. To jest Ich dodatkowa oferta przy ofercie instalacji kominka.
2. Projektanci wentylacji za pośrednictwem rekuperatora. Można kupić tańszy rekuperator (bez systemu jego rozmrażania i grzałki elektrycznej, lub odwracania ciągu) gdyż nie ma potrzeby jego odmrażania, bo temp. powietrza z GWC jest zawsze dodatnia, w ekstremalnych warunkach dochodzi do 00C
3. Wszyscy Inwestorzy, którzy za kilkadziesiąt razy mniejsze koszty eksploatacyjne potrzebują duże ilości schłodzonego powietrza lub zimą wstępnie zagrzanego
4. Alergicy lub rodzice małych alergików. GWC jest wieloletnim bezobsługowym filtrem powietrza. Filtr ten zatrzymuje wszelkie pyłki, alergeny, bakterie, grzyby. Były robione badania po 15 latach eksploatacji i one (nawet po tak długiej eksploatacji) w dalszym ciągu to potwierdzają.
5. Powietrze z GWC - brak syndromu brudnych przewodów klimatyzacyjnych. Tradycyjne klimatyzatory ze względów oszczędnościowych często pracują w zamkniętym obiegu powietrza. Dlatego na wewnętrznych ściankach przewodów osiadają zanieczyszczenia. Powietrze do Gruntowego Wymiennika Ciepła ze względu na niskie koszty eksploatacji jest zasilane z zewnątrz i nie podlega procesowi recyrkulacji.
6. Ci, którzy nie chcą inwestować dużych pieniędzy w tradycyjna klimatyzacje (koszt takiej inwestycji +/- 80zł dla 1m2 domu). Koszt eksploatacji takiej klimatyzacji wynosi kilka lub kilkanaście kW
7. Użytkownicy w klimatyzacjach konwencjonalnych do obniżenia temperatury w skraplaczach. Można w ten sposób przynajmniej częściowo obniżyć koszty eksploatacji klimatyzacji konwencjonalnej.
8. Miłośnicy odnawialnych źródeł energii. Koszt wykonania GWC w Polsce dla małego domu (do 140m2) 2÷3tys. zł (od 450 €). Koszt eksploatacji wentylator 120W. Pamiętaj ponosisz tylko koszty przesyłu powietrza przez złoże (opór ok. 100Pa) a nie jego ogrzewania lub chłodzenia!!!!! Na tym polega rewelacja stosowania GWC.
9. Tańsza budowa domu z wymuszoną wentylacją: brak kominów wentylacyjnych, niektóre okna nie otwierane (bez okuć) - jeżeli można umyć je z zewnątrz. Te oszczędności można przeznaczyć na zakup rekuperatora i zbudowanie GWC.
 
 
« powrót|drukuj